Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwóch zabójców zginęło w katastrofie lotniczej

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 08 maja 2022

Władze kanadyjskie ujawniły, że w katastrofie samolotu Cherokee 140 w północnym Ontario w Kanadzie zginęło dwóch mężczyzn poszukiwanych za zabójstwa. Samolot z 4 osobami na pokładzie wystartował 29 kwietnia 2022 tuż po 21:00 z Dryden w Ontario, lecąc do Marathon w Ontario. Po mniej niż godzinie lotu maszyna spadła na ziemię w gęstym buszu około 35 km od Sioux Lookout.

4-miejscowy samolot Piper Cherokee Cruiser, który rozbił się ponad tydzień temu w Ontario w Kanadzie z dwoma poszukiwanymi przestępcami na pokładzie / Zdjęcie: facebook

Z dostępnych danych wynika, że w katastrofie zginęli wszyscy lecący samolotem. Pilot został zidentyfikowany jako 26-letni Abhinav Handa z Richmond, BC. Drugą z ofiar był 27-letni Hankun Hong, również z Richmond.

Pozostałe dwie ofiary katastrofy to poszukiwani przez policję kanadyjską przestępcy. Byli poszukiwani za morderstwa w Tajlandii i Kolumbii Brytyjskiej. 36-letni Gene Karl Lahrkamp uciekał przed tajską i kanadyjską policją przez trzy miesiące po tym, jak w kurorcie w Phuket zginął obywatel Indii Jimi Sandhu powiązany z przestępczością zorganizowaną w Kolumbii Brytyjskiej. Lahrkamp znalazł się na liście najbardziej poszukiwanych w Kanadzie. Za jego schwytanie wyznaczono nagrodę w wysokości 100 000 USD. 37-letni Duncan Bailey był poszukiwany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Mir Hussaina w czasie strzelaniny w 2020 oraz handel narkotykami.

Zaginięcie samolotu zgłoszono następnego dnia po katastrofie. Wrak znaleziono dzięki sygnalizatorowi pokładowemu. Przyczyny katastrofy bada Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Rozbity samolot to 4-miejscowy, jednosilnikowy dolnopłat Piper PA 28-140 Cherokee Cruiser  zn. rej. C-GLKD. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.