Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

CAE wchodzi na polski rynek

Lotnictwo cywilne, Nowe technologie, Transport lotniczy, Cyberprzestrzeń, 11 maja 2022

Kanadyjska spółka CAE, globalny lider w dziedzinie szkoleń w lotnictwie cywilnym i technologii cyfrowych, po przejęciu Sabre AirCentre otworzyła biura w Krakowie. Spółka zatrudnia 180 pracowników w lokalnym oddziale, a w najbliższych miesiącach zamierza pozyskać kolejne talenty z branży IT. Ponad 90 stanowisk czeka na wykwalifikowanych specjalistów, w tym inżynierów, programistów oraz ekspertów od AI, uczenia maszynowego oraz big data.

CAE współpracuje z pilotami na każdym etapie ich kariery, od szkolenia, przygotowania i planowania lotów, po optymalizację trasy lotu oraz sporządzanie analiz efektywności / Zdjęcie: CAE

Jesteśmy dumni, że możemy zwiększać obecność CAE w Polsce, czerpiąc z dostępnej w naszym kraju puli talentów i napędzając tym samym szybszy rozwój potencjału cyfrowego. Kraków od ponad 20 lat gości wiodące firmy technologiczne i stał się jednym z kluczowych centrów tworzących oprogramowanie dla branży lotniczej. Nasz lokalny hub jest największym centrum rozwoju i doskonalenia oprogramowania CAE w regionie EMEA. W Krakowie będziemy kontynuować rozwijanie kluczowych produktów naszej spółki – powiedział Oktawiusz Kacza, Vice President, Software Engineering for Civil Flight Services and General Manager, CAE Poland.

CAE jest liderem w zakresie szkoleń w lotnictwie cywilnym – dysponuje siecią ponad 60 zlokalizowanych na całym świecie ośrodków szkoleniowych. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka ujednolicała swoją działalność w branży lotniczej tworząc coraz bardziej spójny ekosystem obsługi lotów cywilnych. Najnowszym przykładem tego działania jest niedawne przejęcie Sabre Airline Operations (AirCentre) – dostawcy rozwiązań do obsługi portów lotniczych oraz zarządzania lotami, załogą i ruchem statków powietrznych.

Powiększony pakiet usług kanadyjskiego przedsiębiorstwa obejmuje teraz szereg korzyści dla lotnictwa cywilnego, m.in.: lepszą wydajność operacyjną, niższe koszty świadczenia usług i poprawę funkcjonowania linii lotniczych w wymiarze ekologicznym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.