Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Avianca łączy się z GOL

Transakcje, Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 14 maja 2022

Akcjonariusze Avianca Group i GOL zgodzili się utworzyć jedną spółkę – Abra Group, która będzie właścicielem obu przedsiębiorstw. Ma w ten sposób powstać wiodąca grupa transportu lotniczego w Ameryce Łacińskiej. Na połączenie muszą jeszcze wyrazić zgodę odpowiednie władze.

Ilustracja: riotimesonline

Fuzja będzie miała miejsce wyłącznie na poziomie Grupy, a obie linie lotnicze zachowają swoje marki. Kierownictwo Grupy skoncentruje się na osiągnięciu synergii w celu zapewnienia najniższych kosztów na rynku każdego z przewoźników, poszerzaniu listy tras, usług, ofert produktowych i programów lojalnościowych oraz opracowywaniu nowych, innowacyjnych produktów i usług.

Umowa z GOL jest drugą dużą transakcją, którą zawarła w ostatnim czasie Avianca Group. Pod koniec ubiegłego miesiąca linia ogłosiła, że połączy się z Viva Air (Kolumbia/Peru). Po sfinalizowaniu obu umów Abra Group będzie właścicielem GOL i Avianca, a za ich pośrednictwem również Viva Air. Będzie też miała mniejszościowy udział w SKY z Chile. Grupa Avianca obsługuje dziś flotę 145 samolotów, GOL dysponuje 142, a Viva Air 23 samolotami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.