Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

FR odebrała partię T-90M

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 maja 2022

Zakłady Uralwagonzawod w Niżnym Tagile przekazały MO FR kolejną partię czołgów T-90M Proryw. Dostawa została zrealizowana mimo odcięcia rosyjskiego przemysłu od dostaw komponentów z Zachodu. Przekazanie pojazdów odbyło się w ramach większej uroczystości w której uczestniczyli przedstawiciele władz, pracownicy zakładów i duchowni.

Dostawę T-90M zrealizowano mimo zachodnich sankcji mających uniemożliwić pozyskiwanie za granicą komponentów do produkcji czołgów / Zdjęcie: Uralwagonzawod

Według komunikatu czołgi przed wysłaniem do wojska zostały poświęcone przez abpa Jana Bragina. W środku pojazdów umieszczono rysunki i listy od dzieci pracowników zakładów a także prawosławne ikony. Uralwagonzawod miał już zakończyć przygotowania do dostaw seryjnych tych najnowszych rosyjskich czołgów. Część z nich jest nowo produkowana, zaś część ma być efektem modernizacji starszych wersji T-90.

W drugiej połowie marca br. Sztab Generalny SZ Ukrainy informował o wstrzymaniu produkcji czołgów w Niżnym Tagile. Powodem miały być sankcje uniemożliwiające pozyskiwanie za granicą komponentów do produkcji czołgów. Najnowsza dostawa T-90M oznacza, że Rosjanom udało się znaleźć nowe źródła podzespołów, lub – co wydaje się bardziej prawdopodobne – skompletować czołgi ze zgromadzonych wcześniej części (Pierwszy zniszczony na Ukrainie T-90M, 2022-05-05, 400 pojazdów pancernych w 2022, 2022-01-04).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.