Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Joby Aviation przejmuje Avionyx

Transakcje, Nowe technologie, Transport lotniczy, Przemysł lotniczy, 21 maja 2022

Aby przyspieszyć prace nad oprogramowaniem systemów nowego 4-miejscowego samolotu eVTOL Joby Aviation przejmuje Avionyx. To przedsiębiorstwo z Kostaryki od 30 lat tworzy oprogramowanie i dostarcza rozwiązania weryfikacyjne dla przemysłu lotniczego. Avionyx realizuje zadania weryfikacji oprogramowania zgodnie ze standardami zarówno FAA, jak i EASA.

W celu ukończenia certyfikacji typu 4-miejscowego samolotu eVTOL Joby Aviation musi zweryfikować wiele systemów jego oprogramowania. Ma w tym pomóc przejęcie kontroli nad Avionyx z Kostaryki / Zdjęcie: Joby Aviation

Samolot eVTOL Joby Aviation jest wyposażony w wiele systemów pokładowych, które wymagają szeroko zakrojonych przeglądów, analiz i testów. Korzystając z laboratorium integracji oprogramowania w zakładach w Marina w Kalifornii, Avionyx wykorzysta symulację lotu i możliwości emulacji sprzętu, aby szybko przeprowadzić tysiące wstępnie zaprogramowanych testów w celu walidacji i weryfikacji ich wydajności. Podobny obiekt w kostarykańskiej centrali przedsiębiorstwa będzie jednocześnie przeprowadzał testy, aby przyspieszyć proces weryfikacji oprogramowania. Jednocześnie Avionyx będzie kontynuować prace dla innych klientów z sektora lotniczego.

Joby Aviation nie ujawniło warunków transakcji. Podało jedynie, że będzie całkowicie kontrolować Avionyx. Wcześniej, od roku, inżynierowie Avionyx pracowali dla Joby Aviation na podstawie bieżących umów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.