Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na dodatkowe DDG-51

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 grudnia 2009

Northrop Grumman otrzymał od Pentagonu zamówienie na podzespoły do budowy kolejnego niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke. Budowa skompensuje zmniejszenie zamówienia na drogie jednostki typu Zumwalt.


Niszczyciele Arleigh Burke, o wyporności 8300-9200 t (w zależności od wersji), stanowią najliczniejszy typ okrętów US Navy. 15 z nich przystosowano do przenoszenia pocisków antybalistycznych SM-3 / Zdjęcie: US Navy

Pierwotnie budowa niszczycieli DDG-51 miała zakończyć się na 62. egz., przy czym US Navy odebrała już 57 jednostek, 2 inne zostały zwodowane, a przy 2 ostatnich trwają prace w stoczniach Ingalls Shipbuilding (należącej do Northrop Grummana) i Bath Iron Works (General Dynamics).

Ich następcami miały być zaawansowane technologicznie, o wiele większe i droższe okręty typu Zumwalt. Jednak ze względu na znaczne przekroczenie zakładach terminów i budżetów oraz ciągle nie rozwiązane problemy techniczne, Pentagon zdecydował się na ograniczenie zamówienia na DDG-1000, z początkowo planowanych 32 do jedynie 3 egz. Zostaną one zbudowane w Bath Iron Works (zobacz: Zumwalty uratowane).

W ramach rekompensaty Ingalls Shipbuilding otrzyma zamówienie na dwa dodatkowe DDG-51, a w przyszłości prawdopodobnie na kolejne jednostki tego typu. Przy ich tworzeniu zostanie wykorzystana część systemów, rozwiniętych na potrzeby Zumwaltów.

Zawarta wczoraj umowa otwiera Northrop Grummanowi linie kredytowe o wartości do 170,7 mln USD, na sfinansowanie dostaw m.in. turbin gazowych, generatorów i śrub dla 62. jednostki typu Arleigh Burke, DDG-113. Prace mają zostać wykonane do 2013 i być zgrane w czasie z procesem budowy niszczyciela.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.