Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pływający pies-robot

Nowe technologie, Bezzałogowce, 14 czerwca 2022

Ghost Robotics zaprezentował robota kroczącego Vision 60 (Q-UGV) z systemem napędu strumieniowego NAUT (Nautical Autonomous Unmanned Tail) dostarczonym przez Onyx Industries. Dzięki niemu pies-robot może pływać. Rozszerzy to znacznie możliwości wykorzystania robota do celów cywilnych i wojskowych.

Robot kroczący Ghost Robotics Vision 60 z modułem napędu strumieniowego NAUT wychodzi z wody. Moduł w żaden sposób nie ogranicza możliwości poruszania się na lądzie. Robot spełnia normy ochrony przed wodą i zanieczyszczeniami IP67 / Zdjęcie: Ghost Robotics

Modułowe, czworonożne bezzałogowe pojazdy lądowe wytwarzane przez Ghost Robotics mają wiele zastosowań. Mogą pełnić misje obserwacyjne, a nawet – po uzbrojeniu w karabin – bojowe. Teraz będą je realizować także na obszarach z jeziorami i innymi zbiornikami wodnymi. Ich działania będą tym samym jeszcze trudniejsze do wykrycia przez przeciwnika.

Z opublikowanego przez Ghost Robotics filmu wynika, że Vision 60 NAUT do poruszania się po wodzie wykorzystuje jedynie dołączony moduł napędu strumieniowego. Jego kończyny pozostają nieruchome / Zdjęcie: Ghost Robotics

Ghost Robotics twierdzi, że Vision 60 NAUT jest pierwszym w pełni lądowo-wodnym robotem kroczącym dostępnym na rynku. Przedsiębiorstwo nie ujawniło jednak żadnych jego parametrów, w tym prędkości poruszania się po wodzie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.