Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Podział Ukrainy według planów Rosji

Konflikty zbrojne, Strategia i polityka, 14 czerwca 2022

Rosyjskie media nieoficjalnie opublikowały fragment mapy z możliwym podziałem administracyjnym Ukrainy po planowanym zajęciu jej terytorium przez Rosję. Mapa miała być prezentowana podczas forum gospodarczego w St. Petersburgu. Przedstawia proponowany wstępny schemat podziału administracyjno-terytorialnego zajętej przez Rosjan Ukrainy na okres przejściowy 3-5 lat.

Zdjęcie: via TV Kotsnews

Z prezentowanej mapy wynika, że władze Rosji planują zajęcie całej Ukrainy, także z jej zachodnią częścią. Sądząc po napisach widocznych po lewej stronie mapy, całe terytorium Ukrainy miałoby zostać podzielone na trzy lub cztery okręgi terytorialne, które obejmą obecne regiony. Na mapie pod numerem jeden znajduje się Zachodni Okręg Terytorialny, który miałby objąć regiony zachodniej Ukrainy.

Obecnie analitycy różnie oceniają cele Rosji po agresji na Ukrainę. Większość z nich zakłada, że maksymalnie jest ona w stanie zająć jej wschodnie terytoria i odciąć od Morza Czarnego na południu. Miałoby to wynikać z ograniczonych konwencjonalnych możliwości wojskowych Rosji i silnego oporu ludności ukraińskiej, szczególnie niechętnej Rosjanom na zachodzie kraju.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.