Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sonex oferuje częściowo zmontowane zestawy

Lotnictwo cywilne, 24 listopada 2007

Amerykańska wytwórnia zestawów samolotów do samodzielnego montażu rozszerzyła ofertę o częściowo zmontowane kity. Do wyboru są na razie samoloty Sonex i Waiex.

Kompletny zestaw do budowy samolotu Sonex. Teraz można kupić zestaw ze zmontowanymi dźwigarami

Sonex oferuje zestawy z kompletnie zmontowanymi dźwigarami skrzydeł. Taka opcja oznacza dla kupującego wydatek większy o 2,2 tys. USD. Amerykańska wytwórnia uzyskała zgodę FAA na tak poważną zmianę stopnia montażu zestawu (w klasie Experimental kupujący musi wykonać co najmniej 51% prac przy budowie samolotu, może też wówczas samodzielnie obsługiwać swój samolot). Możliwe jest nawet wysłanie elementów kupionego wcześniej zestawu do producenta dla zmontowania dźwigarów.

Xenos to najnowsza oferta Sonexa. Pierwszy zmontowany przez klienta motoszybowiec został oblatany w lutym 2007 (szacunkowy czas montażu to tysiąc roboczogodzin). Odbiorcy zamówili już ponad 150 zestawów

Zakup zmontowanych w wytwórni dźwigarów (lub zlecenie montażu) oznacza znaczne skrócenie czasu budowy całego samolotu. W opcji AeroVee 2.0 z silnikiem i całym niezbędnym osprzętem cena zestawu w minimalnej konfiguracji wynosi zaledwie 26 tys. USD (podstawowy zestaw Sonex kosztuje 14 tys. USD). Konstruowane przez Johna Monnetta całkowicie metalowe samoloty amerykańskiego producenta z Oshkosh nie mają pod względem ceny konkurencji. Oprócz Sonexa i Waiexa można tam kupić także motoszybowiec Xenos o rozpiętości ponad 15 m i doskonałości 24:1.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.