Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chiński czołg nowej generacji

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 10 grudnia 2009

Chiński czołg nowej generacji będzie miał 2-osobową załogę. Będzie wyposażony w wielokierunkowe systemy ofensywne i samoobrony.

Projekt czołgu powstaje w China North Vehicle Research Institute (CNVRI). Zdaniem jego dyrektora, Mao Minga, który udzielił wywiadu Tank and Armored Vehicle, jest szansa, że na jego pokładzie zostaną 2 osoby - kierowca i operator systemów uzbrojenia. W najnowocześniejszym obecnie chińskim czołgu - Typ-99, załoga została zredukowana do 3 osób, po zastąpieniu ładowniczego przez automat.

Nowy czołg z CNVRI ma funkcjonować w otoczeniu sieciowym. Jego pokładowe systemy informacyjne i rozpoznawcze będą połączone z systemami innych czołgów oraz innymi sieciami dowódczo-informacyjnymi. Czołg ma być lekki, by łatwo było go transportować i wykorzystywać w walkach w terenie zurbanizowanym. Podwozie ma być modułowe, by na jego bazie można było montować systemy o różnym przeznaczeniu.

Uzbrojenie czołgu będzie zdolne do atakowania celów ogniem bezpośrednim, ale także celów pozahoryzontalnych. Pociski kierowane będą mogły atakować również cele powietrzne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.