Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Siergiej Kotow w składzie FCz WMF FR

Marynarka wojenna, Konflikty zbrojne, 31 lipca 2022

W bazie marynarki wojennej w Noworosyjsku na Krymie odbyła się uroczystość przekazania Flocie Czarnomorskiej WMF FR okrętu patrolowego proj. 22160 Siergiej Kotow. Teraz załoga jednostki rozpocznie szkolenie bojowe. Po jego zakończeniu okręt ma realizować misje w ramach rosyjskiej wojny z Ukrainą. Będzie brał udział w blokadzie ukraińskich portów nad Morzem Czarnym i atakach na terytorium Ukrainy.

Okręt patrolowy Floty Czarnomorskiej WMF FR proj. 22160 Siergiej Kotow w bazie w Noworosyjsku na Krymie / Zdjęcie: WMF FR

Czwarty okręt patrolowy (korweta) projektu 22160 został zwodowany 29 stycznia 2021 w stoczni Zaliw w Kerczu. Trzy poprzednie to Wasilij Bykow, Dmitrij Rogaczow i Paweł Dzierżawin. Także one służą we Flocie Czarnomorskiej

Jednostka ma wyporność 1700 ton i może rozwinąć prędkość do 30 węzłów. Jej zasięg wynosi 6000 mil, a autonomia 60 dni. Załoga to 80 osób. Z pokładu Siergieja Kotowa może operować śmigłowiec Ka-27PS.

Standardowe uzbrojenie korwety stanowi 76-milimetrowe stanowisko artyleryjskie, system pocisków przeciwlotniczych i karabiny maszynowe. Przewidziano też miejsce na różne moduły (wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych, systemy walki elektronicznej itp.). Są one instalowane zależnie od wykonywanych zadań.

Siergiej Kotow był kontradmirałem, bohaterem Związku Sowieckiego. W czasie II w.św. walczył we Flocie Czarnomorskiej. Brał udział w obronie Odessy i Sewastopola, a także w operacji Jassy-Kiszyniów. Zmarł w 1999. Został pochowany w Teodozji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.