Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

STAR-X 3D – nowy radar morski IAI

Nowe technologie, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 31 lipca 2022

Israel Aerospace Industries (IAI) zaprezentował wielozadaniowy radar morski STAR-X 3D, zaprojektowany dla morskich okrętów patrolowych (OPV) i innych małych jednostek. Radar wykorzystuje antenę z AESA (Active Electronic Scanned Array) opracowanej przez IAI ELTA. Dzięki niej może równocześnie nadzorować przestrzeń powietrzną oraz powierzchnię wody i lądu. Radar jest przeznaczony do wykorzystania m.in. w misjach w wyłącznych strefach ekonomicznych (Exclusive Economic Zone, EZZ).

Wielozadaniowy radar morski IAI STAR-X 3D, zaprojektowany dla małych morskich statków patrolowych / Ilustracja: IAI

W porównaniu z poprzednikami STAR-X 3D ma zmniejszone wymiary oraz mniejszą masę i moc, co zapewnia większą opłacalność eksploatacji. Charakteryzuje się solidną, modułową konstrukcją i w pełni cyfrową architekturą oraz modułowym oprogramowaniem. Ułatwia to jego aktualizację, która jest relatywnie tania. Ma to ułatwić radzenie sobie z nowymi zagrożeniami.

STAR-X 3D może służyć do walki z różnymi zagrożeniami, w tym terroryzmem, przemytem i nielegalnymi połowami. Może też być wykorzystywany w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych. Okręty wyposażone w nowy radar mogą służyć również do ochrony krytycznej infrastruktury morskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.