Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Northrop Grumman z kontraktem na GMD

Przemysł zbrojeniowy, Transakcje, Obrona powietrzna, Strategia i polityka, 01 sierpnia 2022

Agencja Obrony Przeciwrakietowej (MDA) zawarła umowę z Northrop Grumman na opracowanie elementów naziemnego systemu obrony przeciwrakietowej (Ground-based Midcourse Defense, GMD). Wartość podpisanej umowy to blisko 3,3 mld USD (ok. 15,2 mld PLN).

Northrop Grumman ma zakończyć prace nad elementami GMD do 29 lipca 2027  / Ilustracja: Northrop Grumman

W ramach kontraktu Northrop Grumman zajmie się projektowaniem, rozwojem, integracją, testami i wdrażaniem do służby elementów systemu uzbrojenia GMD. Prace obejmą oprogramowanie i sprzęt, które będą uwzględniać wymagania wojska związane z nowym pociskiem przechwytującym (NGI, Next Generation Interceptor), jak również ewoluujące zagrożenia. Kontrakt zakłada prace, które potrwają 5 lat, z datą końcową 29 lipca 2027.

Wcześniej, w marcu ub. r. umowę na rozwój NGI MDA podpisała z Lockheed Martinem współpracującym z Aerojet Rocketdyne, które mają opracować i dostarczyć pociski przechwytujące NGI do niszczenia międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM). Jej wartość wyniosła 3,7 mld USD (ok. 17,1 mld PLN, GBI z nową zdolnością, 2021-09-20, Kontrakt na NGI, 2021-03-25).

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.