Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Współpraca easyJet i Norse

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 03 sierpnia 2022

We czwartek, 28 lipca 2022, linie easyJet ogłosiły, że rozpoczęły współpracę z niedawno powstałymi norweskimi tanimi liniami lotniczymi Norse Atlantic Airways. Dzięki temu pasażerowie korzystający z usługi Worldwide by easyJet zyskają dostęp do dalekodystansowych połączeń norweskiego przewoźnika na trasach z Londonu-Gatwick i Berlina do Los Angeles Nowego Jorku.

Dzięki współpracy z Norse Atlantic Airways klienci easyJet korzystający z usługi Worldwide by easyJet zyskają dostęp do dalekodystansowych połączeń norweskiego przewoźnika na trasach z Londonu-Gatwick i Berlina do Los Angeles Nowego Jorku. Transatlantyckie rejsy są wykonywane należącymi do Norse Atlantic Airways Boeingami 787-9 Dreamliner, skonfigurowanymi do przewozu 338 pasażerów, w tym 56 miejsc w klasie premium i 282 w klasie ekonomicznej / Grafika: Norse Atlantic Airways

Pasażerowie korzystający z opracowanej przez partnera technologicznego easyJet, przedsiębiorstwo Dohop, platformy internetowej Worldwide by easyJet mogą rezerwować zarówno połączenia oferowane przez Norse Atlantic Airways, jak i łączyć je z lotami wykonywanymi przez easyJet. W przypadku spóźnienia się na przesiadkę, platforma ma zapewnić klientom miejsce na najbliższy kolejny rejs, w którym są wolne miejsca.

– W easyJet dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom większy wybór podczas podróży, dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z Norse Atlantic Airways, aby otworzyć dostęp do fantastycznych tras transatlantyckich za pośrednictwem naszej innowacyjnej platformy Worldwide by easyJet, o której wiemy, że będzie popularna wśród tych, którzy szukają bezproblemowych połączeń między Europą a Stanami Zjednoczonymi Ameryki – powiedziała dyrektor handlowy easyJet, Sophie Dekkers.

 – Norse Atlantic Airways uczyniły podróże dalekodystansowe przystępną cenowo możliwością dla tych, którzy chcą odkrywać świat. Teraz, dzięki Worldwide by easyJet, będziemy mogli oferować połączenia krótkodystansowe przez Londyn i Berlin, zapewniając łatwiejszy dostęp do większej liczby miejsc dla podróżnych poszukujących wyjątkowej wartości i wysokiej jakości usług. Z niecierpliwością czekamy na przyjęcie pasażerów korzystających z siatki połączeń easyJet na pokładach naszych najnowocześniejszych Boeingów 787 Dreamliner, ponieważ w sezonie zimowym zamierzamy rozszerzyć naszą ofertę połączeń dalekiego zasięgu – skomentował dyrektor handlowy Norse Atlantic Airways, Andrew Hodges.

Worldwide by easyJet była pierwszą globalną usługą połączeń lotniczych obsługiwaną przez europejską niskokosztową linię lotniczą, oferującą proste i efektywne, samodzielne połączenia za pośrednictwem cyfrowego, wirtualnego hubu.Usługa została uruchomiona we wrześniu 2017, umożliwiając klientom łączenie lotów easyJet przez lotnisko Londyn-Gatwick z rejsami dalekodystansowymi, oferowanymi przez linie lotnicze WestJet oraz Norwegian i stale rośnie, co dzięki współpracy z innymi partnerskimi liniami lotniczymi pozwoliło klientom na zarezerwowanie lotów pomiędzy ponad 5000 unikalnymi miejscami startu i lądowania.

Od momentu uruchomienia usługi Worldwide by easyJet, przewoźnik rozszerzał ją, oferując połączenia przez coraz większą liczbę głównych europejskich portów lotniczych w swojej siatce połączeń krótkodystansowych, takich jak m.in.: Mediolan-Malpensa, Wenecja Marco Polo, paryskie lotniska im. Charlesa de Gaulle’a i Orly oraz Edynburg, dzięki czemu do 2020 ponad połowa lotów wykonywanych przez easyJet mogła być łączona z rejsami partnerskich linii lotniczych i innymi lotami easyJet w ramach jednej rezerwacji za pośrednictwem cyfrowego portalu rezerwacji tego przewoźnika.

Od czasu opracowania Worldwide by easyJet jesteśmy w stanie oferować z tym przewoźnikiem nowe połączenia na całym świecie, korzystając z naszej wirtualnej technologii interline, która zapewnia podróżnym bezproblemowy, szybki i łatwy transfer przez jeden z wielu hubów w całej Europie i poza nią – powiedziała dyrektor handlowy Dohop, Sarah Hanan.

Usługa Worldwide by easyJet nie ma wpływu na punktualność lotów tego przewoźnika, wykorzystanie floty, ani model operacyjny, gdyż linie te nie wstrzymują rejsów w oczekiwaniu na przesiadających się opóźnionych pasażerów. Na wszystkich lotniskach obowiązuje natomiast minimalny czas na przesiadkę wynoszący trzy godziny, co w zależności od trasy ma zapewnić pasażerom wystarczająco dużo czasu na przesiadkę i przemieszczenie się między terminalami.

Norse Atlantic Airways to norweskie niskokosztowe linie lotnicze wykonujące loty dalekiego zasięgu między Europą a Ameryką Północną. Siedzibą założonego w lutym 2021 przewoźnika jest Arendal w Norwegii, a inauguracyjny lot z lotniska Oslo-Gardermoen do międzynarodowego portu lotniczego im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku odbył się 14 czerwca br.

Obecnie flota tego przewoźnika składa się z 8 Boeingów 787-9 Dreamliner. Samoloty są skonfigurowane do przewozu 338 pasażerów, oferując 56 miejsc w klasie premium i 282 w klasie ekonomicznej. W przyszłości mają do nich dołączyć jeszcze trzy Boeingi 787-8 i kolejny 787-9.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.