Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Vinci Power Nap w Kielcach

Nowe technologie, Imprezy branżowe, 08 września 2022

Podczas 30. edycji MSPO prezentowany jest innowacyjny system Vinci Power Nap, którego zadaniem jest regeneracja personelu – w tym również wojskowego. Został on opracowany i opatentowany przez Magdalenę Filcek, będącą magistrem architektury wnętrz, neuroarchitektem, naukowcem, pilotem i honorowym pracownikiem NASA.

/ Zdjęcie: Paweł Pajot

System Vinci Power Nap to technologia środowiska regenerująca ciało i umysł, wspierająca energię, dobre samopoczucie (tzw. wellbeing) i redukująca stres. Pozwala lepiej funkcjonować w izolacji i w intensywnych warunkach pracy dzięki redukcji stresu dla zachowania fizjologicznej, psychicznej i emocjonalnej stabilności. Może znaleźć zastosowanie wśród przedstawicieli biznesu, dowódców, żołnierzy, pilotów, kontrolerów lotów, strzelców, służb specjalnych, astronautów, pracowników, nauczycieli, lekarzy, dzieci i młodzieży, seniorów, itp. (możliwy do stworzenia na podstawie licencji: w szkołach, szpitalach, miejscach pracy, klinikach, lotniskach, statkach kosmicznych, itp) do szybkiej redukcji stresu, regeneracji oraz wzmocnienia wydajności, przed, w trakcie i szczególnie po misjach.

Jest to nowoczesny system służący do poprawy jakości życia mieszkańców: wspiera profilaktykę, poprawę zdrowia i wydajność pracy w ciągu dnia, jakość nocnego snu, redukuje stres i zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Jest to też narzędzie wspierające leczenie lęków, depresji, traum, PTSD i pomocne do celów walki ze skutkami pandemii oraz poprawiające odporność miast i ludzi poprzez tworzenie oazy zieleni i spokoju w centrum miasta. Tworzona przez Vinci Power Nap neuroarchitektura stwarza możliwość doświadczenia tzw. Zero Gravity Position, mikrograwitacji i hipergrawitacji.

Vinci Power Nap został rozmieszczony m.in. na Szczycie Klimatycznym ONZ COP24. Zregenerował tam ok. 500 delegatów UNFCCC z 58 państw i uzyskał rekomendacje ONZ, NASA JPL i innych instytucji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.