Od 17 września 2022 trwają badania struktury atmosfery nad Tybetem, prowadzone z wykorzystaniem bsl AVIC Wing Loong 2. Zebrane dane mają poprawić dokładność prognoz pogody w południowo-zachodnich Chinach. Chodzi m.in. o zapobieganie katastrofom naturalnym i łagodzenie ich skutków.
Do pierwszego lotu Wing Loong 2 wystartował z lotniska Hongyuan w autonomicznej prefekturze Aba w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach. Następnie prowadził obserwacje meteorologiczne na dużych wysokościach nad płaskowyżem Qinghai-Tybet. Podczas testu zrzucił 12 radiosond przesyłających dane o pionowej strukturze atmosfery (wilgotność, prędkość wiatrów itp.).
Badania prowadzone są na rzecz Chińskiej Administracji Meteorologicznej (CMA). CMA planuje realizowanie kolejnych badań z wykorzystaniem dużych bsl. Wspólnie z AVIC będzie prowadzić loty nad różnymi chińskimi prowincjami. Najbliższe testy mają skupić się na regionie Sanjiangyuan na wyżynie tybetańskiej, gdzie źródła mają dopływy trzech wielkich rzek Azji – Żółtej, Jangcy i Mekongu.