Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot drugiego Dreamlinera

Lotnictwo cywilne, 23 grudnia 2009

Wczoraj z Everett wystartował drugi z prototypów Boeinga B787 Dreamliner, ZA002. Po dwóch godzinach wylądował w Seattle. Nie obyło się jednak bez drobnych problemów technicznych.

Testowy Dreamliner otrzymał barwy pierwszego odbiorcy, japońskiej ANA. Linia odbierze długo oczekiwane samoloty dopiero przed końcem 2010 / Zdjęcie: Boeing

Samolot, podobnie jak pierwszy prototyp 15 grudnia, swój pierwszy lot odbył pomiędzy dwoma zakładami Boeinga, zaangażowanymi w produkcję Dreamlinerów (zobacz: Oblot Dreamlinera). Za sterami maszyny zasiedli kpt. Randy Neville i szef pilotów testowych Mike Carriker, jako drugi pilot.

Lot przebiegła zgodnie z planem. Osiągnięto wysokość prawie 4000 m i prędkość 370 km/h. Jeden z krótkofalowców, podsłuchując rozmowy pilotów z wieżą, upublicznił jednak wiadomość o problemach z nie wysuniętą do końca golenią przedniego podwozia, co spowodowało konieczność przerwania lądowania w Seattle i zrobienia drugiego kręgu. Informację tę musieli potwierdzić przedstawiciele koncernu, precyzując, że usterkę naprawiono, a los załogi nie był w żadnym momencie lotu zagrożony.

Do programu prób zostanie wykorzystanych łącznie 6 B787.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.