Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Polacy rajdowymi Mistrzami Świata

Sporty lotnicze, 21 listopada 2022

W rozgrywanych w RPA Samolotowych Mistrzostwach Świata Polacy nie tylko obronili tytuł drużynowych Mistrzów Świata, ale też zdominowali podium, zdobywając złoty i srebrny medal. Mistrzami Świata w lataniu rajdowym zostali Krzysztof i Kamil Wieczorkowie, a tytuł Wicemistrzów Świata wywalczyli Michał Wieczorek i Marcin Kwiatosz. Na 3. miejscu na podium znalazła się załoga gospodarzy: Nigel Hopkins i Mary de Klerk (na zdjęciu). Wspaniałe rezultaty naszych zawodników dały nam także drużynowe złoto!

/ Zdjęcie: Joanna Skalik – Aeroklub Polski  

Oprócz tego reprezentacja naszego kraju odniosła jeszcze trzy sukcesy. W konkurencji lądowań złoty medal zdobyli Krzysztof i Kamil Wieczorkowie, a brązowy – Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz. W dodatku Krzysztof i Kamil Wieczorkowie otrzymali także puchar Air BP Trophy za nawigację i obserwację.

W tym roku Polacy wypadli jeszcze lepiej niż na ostatnich mistrzostwach, które odbyły się w 2018 w słowackiej Dubnicy nad Vahom. Tam nasza reprezentacja zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Świata i dwa medale indywidualne: srebro i brąz.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.