Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Siódmy C-17 RAF

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 stycznia 2010

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało przedwczoraj o zakupie w USA kolejnego ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemater III. Trafi on do służby w 2011.

RAF otrzymał pierwszego C-17 w 2001. Obecnie wykorzystuje 6 samolotów tego typu, które są intensywnie wykorzystywane w lotach do i z Afganistanu. Londyn decyduje się na zakupy amerykańskich transportowców z powodu opóźnień programu rozwoju Airbusa A400M / Zdjęcie: RAF

Pierwsza informacja o podpisaniu umowy o zakupie kolejnego, siódmego już Globemastera III dla brytyjskich wojsk lotniczych pojawiła się 22 grudnia. Jednak dopiero 4 stycznia została oficjalnie potwierdzona przez ministra Boba Ainswortha.

Samolot zakupiono z puli 900 mln GBP, przeznaczonej na dodatkowe wsparcie operacji zagranicznych, w ciągu najbliższych 3 lat. Produkowany przez Boeinga C-17, trafi do Wielkiej Brytanii na doposażenie w systemy samoobrony. Maszyna powinna dołączyć do pozostałych 6 samolotów 99 eskadry z bazy RAF Brize Norton w Oxfordshire i wejść do służby w marcu 2011.

Do tej pory brytyjskie C-17 spędziły w powietrzu ponad 50 tys. h, przewożąc żołnierzy, uzbrojenie i inne towary, głównie na rzecz kontynentów w Iraku i Afganistanie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.