Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Siódmy C-17 RAF

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 stycznia 2010

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało przedwczoraj o zakupie w USA kolejnego ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemater III. Trafi on do służby w 2011.

RAF otrzymał pierwszego C-17 w 2001. Obecnie wykorzystuje 6 samolotów tego typu, które są intensywnie wykorzystywane w lotach do i z Afganistanu. Londyn decyduje się na zakupy amerykańskich transportowców z powodu opóźnień programu rozwoju Airbusa A400M / Zdjęcie: RAF

Pierwsza informacja o podpisaniu umowy o zakupie kolejnego, siódmego już Globemastera III dla brytyjskich wojsk lotniczych pojawiła się 22 grudnia. Jednak dopiero 4 stycznia została oficjalnie potwierdzona przez ministra Boba Ainswortha.

Samolot zakupiono z puli 900 mln GBP, przeznaczonej na dodatkowe wsparcie operacji zagranicznych, w ciągu najbliższych 3 lat. Produkowany przez Boeinga C-17, trafi do Wielkiej Brytanii na doposażenie w systemy samoobrony. Maszyna powinna dołączyć do pozostałych 6 samolotów 99 eskadry z bazy RAF Brize Norton w Oxfordshire i wejść do służby w marcu 2011.

Do tej pory brytyjskie C-17 spędziły w powietrzu ponad 50 tys. h, przewożąc żołnierzy, uzbrojenie i inne towary, głównie na rzecz kontynentów w Iraku i Afganistanie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.