Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powstał Rheinmetall-MAN

Przemysł zbrojeniowy, 14 stycznia 2010

12 stycznia przedstawiciele Rheinmetall AG i MAN Nutzfahrzeuge AG podpisali porozumienie o stworzeniu Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH (RMMV).

Nowy podmiot będzie miał większe możliwości oferowania kompleksowych ofert, obejmujących pojazdy kołowe o masie do 30 t. Rheinmetall jest m.in. producentem przedstawionych transporterów Fuchs, których wyprodukowano już 1280 egz., głównie dla Bundeswehry, ale również dla 8 innych odbiorców zagranicznych. Wojskowa gałąź MAN-a nie proponuje aż tak efektownych wyrobów finalnych - jest dostawcą samochodów ciężarowych i specjalistycznych, ale z drugiej strony dysponuje bogatą paletą nowoczesnych rozwiązań kluczowych podzespołów ciękich pojazdów, w tym silników czy układów przeniesienia napędu / Zdjęcie: Rheinmetall AG

Siedzibą RMMV będzie Monachium, gdzie mieszczą się również biura zarządu MAN-a. Mimo tego niewielką przewagą w spółce będzie miał Rheinmetall, dysponujący 51% udziałów. Do wejścia w życie umowy potrzebna jest jednak jeszcze akceptacja instytucji antymonopolowych.

Celem przedsięwzięcia jest wspólne opracowywanie nowych konstrukcji kołowych, przy wykorzystaniu doświadczeń wojskowych Rheinmetalla i technologii ciężkich pojazdów użytkowych MAN-a.

Porozumienie zakłada dwa etapy fuzji. W pierwszym połączą się ośrodki naukowe i sprzedaży obu podmiotów. Dzięki temu zatrudnienie RMMV wyniesie ok. 370 osób. Pod koniec 2011 do spółki zostaną włączone dwa zakłady produkcyjne: Rheinmetalla w Kassel i MAN-a w Wiedniu, co spowoduje zwiększenie załogi do 1300 osób.

Szacowany, roczny obrót nowego podmiotu to ponad 1 mld Euro.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.