Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zderzenie indyjskich Su-30MKI i Mirage 2000

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Ćwiczenia, 29 stycznia 2023

Wczoraj, 28 stycznia 2023 wczesnym rankiem myśliwce Su-30MKI i Mirage 2000H indyjskich wojsk lotniczych prowadziły ćwiczebną, manewrową walkę powietrzną nad stanem Madhya Pradesh. Samoloty wystartowały do niej z bazy Gwalior. W czasie ćwiczenia, ok. 5:30 doszło do zderzenia samolotów.

Fragmenty wraków samolotów Su-30MKI i Mirage 2000H indyjskich wojsk lotniczych, które rozbiły się wczoraj wczesnym rankiem w czasie treningowej walki powietrznej / Zdjęcia: PTI

Po zderzeniu załoga Su-30MKI skierowała samolot do bazy. Nie udało się jednak do niej dolecieć. Myśliwiec rozbił się, a jego wrak znaleziono w rejonie Bharatpur, ok. 100 km od miejsca zderzenia. Obaj lotnicy zdołali się katapultować. Po wylądowaniu na ziemi zostali z niewielkimi obrażeniami przewiezieni śmigłowcem do pobliskiego szpitala.

Mirage 200H rozbił się w rejonie miejsca zderzenia, w pobliżu miasta Kolaras niedaleko Morena. Jego pilot zginął na miejscu. Ujawniono, że był to Wg Cdr Hanumanth Rao Sarathi.

Do katastrofy doszło zapewne z powodu błędu jednego z pilotów.

Oba rozbite samoloty należały do Tactics and Air Combat Development Establishment (TACDE) indyjskich wojsk lotniczych. Jeden z nich to Su-30MKI o nieujawnionej rejestracji, a drugi to Mirage 2000H zn. burtowe KF128.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.