W Chinach zaprezentowano czterowirnikowy bsl TJ-FlyingFish (Latająca Ryba), który może latać i nurkować. Po wylądowaniu na wodzie jego wirniki obracają się i zanurzają pod powierzchnię. W tej konfiguracji bsl może operować pod wodą.
Pojazd został skonstruowany przez specjalistów z Instytutu Badawczego Inteligentnych Systemów Autonomicznych w Szanghaju, Uniwersytetu Tonji oraz Grupy Badawczej Systemów Bezzałogowych Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu. Masa bsl wynosi 1,63 kg przy rozstawie osi wirników równym 380 mm. Długotrwałość jego lotu sięga 6 minut. Pod wodą pojazd może operować 40 minut.
TJ-FlyingFish może zanurzyć się na głębokość 3 m i płynąć z prędkością maksymalną 2 m/s. Pod wodą operuje autonomicznie. Jest to spowodowane ograniczeniami łączności radiowej. Bsl odzyskuje ją po wynurzeniu.
Hybrydowy bsl jest wyposażony w międzydomenowy system pozycjonowania i nawigacji. Składa się on z GPS, układu bezwładnościowego, głębokościomierza i dopplerowskiego czujnika prędkości. To ten zintegrowany system umożliwia autonomiczne sterowanie pojazdem.
TJ-FlyingFish to demonstrator technologii. Na jego bazie może powstać wiele użytkowych pojazdów, także załogowych. Mogłyby one służyć w operacjach ratowniczych, ewakuacji medycznej czy do badań skażeń środowiska.