Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FMTV dla Oshkosh

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lutego 2010

US Army podtrzymały decyzję przyznania kontraktu na dostawy 23 tys. ciężarówek i przyczep, w ramach programu FMTV, dla Oshkosh Defense.

</span>Ciężarówki FMTV oparte są o austriackie Steyery 12M18. Występują w ponad 20 modelach i odmianach, różniących się m.in. ładownością (od 2,5 do 5 t). Zastępują przestarzałe, paliwożerne i niezbyt bezpieczne samochody rodziny M35 i M939 / Zdjęcie: Oshkosh Defense

Do tej pory zlecenia na budowę ciężarówek średniej ładowności (Family of Medium Tactical Vehicles) wygrywały zakłady BAE Systems, będące przed przejęciem przez Brytyjczyków, własnością koncernu Steward & Stevenson. Wykonały one do tej pory ponad prawie 60 tys. ciężarówek terenowych 4x4 i 6x6 (zobacz np.: Kolejne ciężarówki BAE Systems, Wywrotki dla US Army).

Niespodziewanie w ubiegłym roku przetarg na dostawy kolejnych 23 tys. pojazdów i przyczep (jedno i dwuosiowych), o wartości 3 mld USD, wygrała Oshkosh Defense, pokonując BAE Systems i Navistara. Wynik został oprotestowany przez przegranych, a sprawę skierowano do GAO, parlamentarnego biura kontroli rządu.

Urzędnicy tej instytucji nakazali ponowne przeprowadzenie procedury przetargowej. Decyzja, ogłoszona w sobotę, była jednak identyczna - kontrakt zdobyła Oshkosh Defense.

W ramach procedury przedstawiciele dowództwa wojsk samochodowych i pancernych US Army podpisali z producentem pierwszą umowę o wartości 281 mln USD, na dostawę 2586 ciężarówek i przyczep.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.