Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Precyzyjne bomby dla Pakistanu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 marca 2010

Amerykanie dostarczają Pakistanowi 1000 naprowadzanych laserowo bomb, dla precyzyjnego zwalczania partyzantki na pograniczu z Afganistanem.

</span>GBU-12 Paveway II, podwieszane do amerykańskiego samolotu pokładowego / Zdjęcie: US Navy

Ppłk Jeffry Glenn, rzecznik prasowy USAF, poinformował wczoraj, że w styczniu zakończono dostawy tysiąca bomb lotniczych dla Pakistanu. Według doniesień agencyjnych chodzi o 700 bomb Mk 82, o masie 227 kg i 300 egz. Mk 84, o masie 907 kg.

Jednocześnie stwierdził, że w bieżącym miesiącu na miejsce przeznaczenia dotrze transport zestawów do precyzyjnego naprowadzania wiązką laserową. W ten sposób Pakistańczycy otrzymają bomby GBU-10 Paveway II oraz GBU-12 Paveway II.

Dzięki temu będą w stanie samodzielnie wykonywać precyzyjne uderzenia lotnicze na partyzantów, operujących na górskim pograniczu z Afganstanem, w tym talibów i przywódców goszczących ich plemion.

Amerykanie zapowiedzieli również przyspieszenie dostaw 18 samolotów F-16C/D Block 52, zamówionych na mocy umowy z grudnia 2007. Pierwotnie zakładano, że trafią one do odbiorcy do końca 2010 (zobacz: Prezentacja pakistańskiego F-16 Block 52). Ppłk Glenn zapewnił jednak, że stanie się to do czerwca bieżącego roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.