Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

200 tys. USD strat z powodu Obamy

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 03 marca 2010

Kilka przedsiębiorstw lotniczych z Hawajów wystąpiło o odszkodowania w wysokości ponad 200 tys. dolarów z powodu strat spowodowanych pobytem prezydenta Baracka Obamy na Oahu na przełomie 2009-2010.

Rodzina Obamy spędziła w Kailua na Oahu 12 dni, od 23 grudnia 2009 do 4 stycznia 2010. W tym czasie wprowadzono w promieniu 10 mil od wynajętego przez nich domu zakaz lotów, a w promieniu 30 mil obowiązywały poważne ograniczenia latania. Lotnicze przedsiębiorstwa przewozowe, szkoleniowe i wycieczkowe musiały wówczas czasowo - całkowicie lub częściowo - zrezygnować z działalności. Tylko Island Seaplane Service straciła wówczas 24 tys. USD.

Teraz Oahu Aviation Initiative, koalicja 20 przedsiębiorstw, wniosła pozew o odszkodowanie za poniesione straty w wysokości ponad 200 tys. USD. Przedstawiciele koalicji domagają się też spotkania z odpowiednio umocowanymi urzędnikami administracji federalnej, by omówić sposoby ograniczenia podobnych strat w przyszłości. Chodzi m.in. o odpowiednie wczesne informowanie o podobnych wydarzeniach. W ubiegłym roku przedsiębiorcy zostali zawiadomieni o ograniczeniach zaledwie 4 dni przed przylotem prezydenta.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.