Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa na pokazach

Lotnictwo wojskowe, 04 marca 2010

Wczoraj podczas pokazów otwierających Hyderabad Air Show rozbił się samolot treningowy Kiran. Zginęli obaj piloci i jedna osoba na ziemi.

Do katastrofy doszło wczoraj podczas pokazu zespołu akrobacyjnego lotnictwa marynarki wojennej Sagar Pawan (w sanskrycie - bryza) rozpoczynającego salon lotniczy India Aviation 2010. Jeden z czterech samolotów zespołu uderzył w położony ok. 4 km od lotniska Begumpet trzypiętrowy budynek mieszkalny. Zginął jeden z jego mieszkańców, czterej inni zostali ranni.

Samoloty zespołu wystartowały z Hansa Naval Air Station w Dabolim na wyspie Goa. Do katastrofy doszło ok. 10 minut po rozpoczęciu pokazów, o 11:50. Cztery Kirany wykonywały wówczas figurę Diament.

W katastrofie zginął 39-letni płk Suresh K. Maurya i 33-letni ppłk Rahul Nair. Przynajmniej jeden z nich zdołał się katapultować, ale jego spadochron nie rozwinął się. Obaj piloci byli doświadczeni, każdy z nich miał wylatane ponad tysiąc godzin.

Zespół Sagar Pawan został sformowany w 2001, a rozpoczął loty publiczne 11 maja 2003. Od tego czasu występował na około stu pokazach. Jak dotąd, bez żadnego wypadku.

Rozbity samolot to Hindustan Aeronautics HJT-16 Kiran Mk II nr 708. Samoloty tego typu były dostarczane do indyjskiej marynarki wojennej od 1986. Od tego czasu doszło do dwóch katastrof Kiranów, w 1998 i 1999.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.