Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupiły AW101

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 marca 2010

Indyjskie wojska lotnicze i AgustaWestalnd podpisały wczoraj umowę o zakupie 12 śmigłowców AW101 w wersji VIP za 560 mln Euro.

</span>Artystyczna wizja indyjskiego AW101 / Rysunek: AgustaWestland

Indie wybrały europejską konstrukcję w ubiegłym roku, przedkładając AW101 nad amerykański Sikorsky S-92.

Umowa precyzuje, że za równowartość ok. 560 mln Euro, europejski koncern dostarczy do 2013 12 śmigłowców. Zostaną one wyprodukowane w brytyjskich zakładach w Yeovil. W ramach kontraktu koncern będzie również odpowiedzialny za 5-letni okres serwisowania maszyn oraz wstępne szkolenie pilotów i mechaników.

AgustaWestland zabiega o kolejne kontrakty w Indiach, oceniając tamtejszy rynek jako wschodzący. W ciągu najbliższej dekady jego zapotrzebowanie ocenia się na 600 śmigłowców, o łącznej wartości 5-6 mld Euro.

By zrealizować cel zwiększenia sprzedaży, brytyjsko-włoski koncern stworzył już z miejscowym potentatem gospodarczym, konglomeratem Tata Sons, spółkę joint-venture, która będzie miała wyłączność na montowanie lekkich śmigłowców AW119 Koala, przez co wzrosną szansę na zwycięstwo w przetargu na śmigłowce rozpoznawcze dla indyjskich wojsk lądowych (zobacz: Tata będzie produkowała AW119).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.