Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy nabytek Aeroklubu Krakowskiego

Lotnictwo cywilne, Sporty lotnicze, 10 listopada 2023

We wtorek, 7 listopada 2023, po 16:00 na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim wylądował samolot Maule M-7-235C noszący znaki rejestracyjne SP-RCB.

Należący do Aeroklubu Krakowskiego Maule M-7-235C będzie używany do wykonywania lotów przez członków tego aeroklubu, lotów widokowych i holowania szybowców / Zdjęcie: Gabriela Hałoń

Samolot, przyprowadzony przez Tomasza Wróbla i Łukasza Polowca, został wyprodukowany w zakładach w Moultrie w Georgii w 2010 i był eksploatowany we Włoszech i Niemczech, po czym z nalotem całkowitym 900 h został kupiony przez Aeroklub Krakowski. Stacjonujący na lotnisku w Pobiedniku Wielkim M-7 ma być używany do wykonywania lotów przez członków Aeroklubu Krakowskiego, lotów widokowych i holowania szybowców.

Maule M-7 to rodzina jednosilnikowych samolotów wywodząca się z wcześniejszych Maule M-4, M-5 i M-6. Produkowane od 1984 samoloty M-7 budowane są w układzie górnopłata z kółkiem ogonowym, choć na życzenie klienta dostępne są też wersje z kołem przednim lub podwoziem pływakowym, wyposażonym we wciągane koła umożliwiające operowanie również na lądzie.

M-7 wyposażone są w dłuższą niż w poprzednich modelach kabinę z dwoma fotelami z przodu i kanapą dla maksymalnie trzech osób z tyłu. Opcjonalnie dostępny jest też trzeci rząd miejsc dla dzieci. W zależności od wersji samoloty napędzane są silnikami tłokowymi Lycoming O-320, O-360 i O-540 lub turbośmigłowymi Allison 250.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.