Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

F-16 dla Ukrainy serwisowane w Polsce?

Lotnictwo wojskowe, Infrastruktura, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 18 listopada 2023

Zastępca sekretarza obrony USA ds. zaopatrzenia i logistyki William A. LaPlante powiedział, że Pentagon zapewni Ukrainie dostawę komponentów do myśliwców F-16, które wystarczą na co najmniej 90 dni użycia bojowego. Jednocześnie stwierdził, że pełny cykl obsługi technicznej F-16, które mają zostać przekazane Ukrainie, w szczególności naprawy lub wymiany silników, będą odbywać się w Europie, przede wszystkim w zakładach na terenie Polski. LaPlante powiedział to podczas konferencji zorganizowanej przez portal Politico.

Do bazy Fetesti w Rumunii dotarło już 5 myśliwców F-16 z Holandii. Mają one posłużyć do szkolenia (ukraińskich i nie tylko) pilotów i techników, a później będą przekazane Ukrainie / Zdjęcie: MO Holandii

Według Kyiv Post, podstawowe prace obsługowe miałyby być wykonywane w bazach na Ukrainie. US Air Force i amerykańskie przedsiębiorstwa mają przekazać Ukraińcom odpowiednie umiejętności i procedury. Amerykanie przeszkolą ukraińskich pilotów i techników (Holenderskie F-16 w Rumunii, 2023-11-08).

W Polsce pewne możliwości obsługi F-16 posiadają bazy, w których stacjonują samoloty tego typu. Większe umiejętności zdobywają w tym zakresie Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 w Bydgoszczy. To tam, według Kyiv Post, miałyby być serwisowane ukraińskie samoloty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2023 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.