Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Moduł zdalnego sterowania PKT

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Konflikty zbrojne, 19 listopada 2023

Koncern Radioelektronnyje Tiechnołogii poinformował, że wyprodukował i dostarczył wojskom walczącym na Ukrainie cztery moduły zdalnego sterowania dla czołgowego karabinu maszynowego PKT. Do końca 2023 ma dostarczyć jeszcze 5 takich platform. W ich produkcji biorą udział specjaliści stawropolskiego oddziału regionalnego Związku Inżynierów Mechaników Rosji.

Moduł do zdalnego sterowania czołgowym karabinem maszynowym PKT / Zdjęcie: GP Rostiech

Moduł sterujący PKT jest wyposażony w kamerę FHD ze stabilizacją w dwóch płaszczyznach i zoomem 30x. Operator steruje modułem za pomocą terminala składającego się z monitora LCD i joysticka. Może znajdować się w odległości do 1 km. Moduł sterujący PKT umożliwia monitorowanie przestrzeni w czasie rzeczywistym i strzelanie do celów w odległości od 50 do 1100 metrów. Moduł można doposażyć w system termowizyjny i noktowizor.

Nowy moduł został już przetestowany na poligonie. Po udanych testach cztery konstrukcje otrzymali żołnierze 247. Kaukaskiego Pułku Szturmowo-Szturmowego Gwardii. Używają oni modułów w czasie walk na Ukrainie.

Moduł zdalnego sterowania PKT został opracowany i jest produkowany w Stawropolskich zakładach Signał (część KRET). Całość prac – od otrzymania specyfikacji technicznych do wyprodukowania prototypu – zajęła tylko 2 miesiące. Proces tworzenia odbywał się przy bezpośrednim udziale przyszłych użytkowników modułów. Obecnie ich uwagi są wykorzystywane do modyfikacji platform.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2023 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.