Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana próba indyjskiej antyrakiety

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 marca 2010

Z powodu problemów z systemem naprowadzania nie udała się dzisiejsza próba indyjskiej antyrakiety AAD. Wcześniejsze trzy uznano za udane.

Indyjska przeciwrakietowa - Advanced Air Defence (AAD) nie wystartowała z Integrated Test Range na wyspie Wheeler w pobliżu wybrzeża Orissa. Wcześniej, o 10:02, z odległej o 70 km mobilnej wyrzutni kompleksu nr 3 ITR na poligonie morskim Chandipur wystrzelono rakietę Prithvi, która miała stanowić cel. Okazało się, że rakieta poleciała po innej trajektorii niż planowano. Jej przechwycenie na przewidywanej planem wysokości 15-20 km nie było więc możliwe. Prithvi wpadła do morza 11 km od miejsca startu.

Dzisiejsza próba była dwukrotnie odkładana. Pierwotnie miała być zrealizowana wczoraj. Nie odbyła się z powodu problemów technicznych na poligonie na wyspie Wheeler.

Próby AAD mają się zakończyć do 2011. Do tego czasu powinno zostać przeprowadzonych łącznie 5 udanych testów. Poprzednie trzy miały miejsce w listopadzie 2006, grudniu 2007 i marcu 2009.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.