Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chile bez A-37B

Lotnictwo wojskowe, 16 marca 2010

Chilijskie wojska lotnicze wycofały ze służby przestarzałe, przeciwpartyzanckie Cessny A-37B. Stało się to już w grudniu, jednak faktu tego nie nagłośniono.

</span>Amerykanie sprzedali Cessny Dragonfly w 1973. Z 34 samolotów w służbie w 2009 pozostało już tylko 10 egz.

Ostatnie A-37B służyły w strukturach Grupo de Aviación Nº 12 w Punta Arenas. Zostały formalnie zastąpione przez F-5E Tigre III, przeniesienione ze składu Grupo de Aviación Nº7 z Iquique.

W rzeczywistości F-5 zastępują wycofane już w 2007 Mirage 50 Pantera. Prawdziwymi następcami samolotów Dragonfly będą zamówione już, brazylijskie Super Tucano.

Zdjęcie i informacja: Santiago Rivas - Juan Carlos Cicalesi

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.