Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gorszkow do podpisu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 marca 2010

W czasie rozpoczętej dzisiaj wizyty Władymira Putina w Indiach powinny zostać podpisane umowy o wartości ponad 10 mld USD, głównie wojskowe i branży atomowej.

</span>Admirał Gorszkow już po przebudowie pokładu lotniczego. Podpisanie umowy o jego zakupie będzie jednym z najważniejszych wydarzeń obecnej wizyty rosyjskiego premiera

Według oficjalnych informacji przedstawicieli Rosji i Indii, w czasie wizyty premiera Putina ma zostać podpisanych 14-15 wynegocjowanych już umów o szacowanej wartości ponad 10 mld USD. Część z nich będzie dotyczyła programów cywilnych, w tym budowy dwóch kolejnych reaktorów w elektrowni atomowej Kudankulam.

Rosja i Indie podpiszą jednak długo oczekiwaną umowę, aneks do porozumienia ze stycznia 2004, dotyczący przekazania lotniskowca INS Vikramaditya, ex-Admirała Gorszkowa. Pierwotne porozumienia zakładało, że Rosja wyremontuje i zmodernizuje okręt za 974 mln USD. Problemy techniczne i zmiana kursu dolara spowodowały jednak, że kwota ta okazała się zbyt mała. Ostatecznie Indie przekazały już ok. 600 mln USD i - według wczorajszych informacji - zgodziły się dopłacić kolejne 2,35 mld USD na dokończenie prac (zobacz także: Indie dopłacą do Gorszkowa 2,2 mld USD).

Kolejną umową, która ma zostać podpisana, dotyczy zakupu 29 kolejnych myśliwców pokładowych (zobacz: MiGi-29K dla Indii za 1,2 mld USD). Sfinalizowana ma być również umowa o wspólnym opracowaniu samolotu transportowego nowej generacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.