Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Gorszkow do podpisu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 marca 2010

W czasie rozpoczętej dzisiaj wizyty Władymira Putina w Indiach powinny zostać podpisane umowy o wartości ponad 10 mld USD, głównie wojskowe i branży atomowej.

</span>Admirał Gorszkow już po przebudowie pokładu lotniczego. Podpisanie umowy o jego zakupie będzie jednym z najważniejszych wydarzeń obecnej wizyty rosyjskiego premiera

Według oficjalnych informacji przedstawicieli Rosji i Indii, w czasie wizyty premiera Putina ma zostać podpisanych 14-15 wynegocjowanych już umów o szacowanej wartości ponad 10 mld USD. Część z nich będzie dotyczyła programów cywilnych, w tym budowy dwóch kolejnych reaktorów w elektrowni atomowej Kudankulam.

Rosja i Indie podpiszą jednak długo oczekiwaną umowę, aneks do porozumienia ze stycznia 2004, dotyczący przekazania lotniskowca INS Vikramaditya, ex-Admirała Gorszkowa. Pierwotne porozumienia zakładało, że Rosja wyremontuje i zmodernizuje okręt za 974 mln USD. Problemy techniczne i zmiana kursu dolara spowodowały jednak, że kwota ta okazała się zbyt mała. Ostatecznie Indie przekazały już ok. 600 mln USD i - według wczorajszych informacji - zgodziły się dopłacić kolejne 2,35 mld USD na dokończenie prac (zobacz także: Indie dopłacą do Gorszkowa 2,2 mld USD).

Kolejną umową, która ma zostać podpisana, dotyczy zakupu 29 kolejnych myśliwców pokładowych (zobacz: MiGi-29K dla Indii za 1,2 mld USD). Sfinalizowana ma być również umowa o wspólnym opracowaniu samolotu transportowego nowej generacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.