Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy aeroklub bezzałogowy w FR

Bezzałogowce, Lotnictwo cywilne, Sporty lotnicze, 02 grudnia 2023

W obwodzie leningradzkim powstał pierwszy w Rosji Aeroklub Bezzałogowy. Jego członkiem może zostać każdy rosyjski właściciel bsl. Wystarczy, że zapisze się poprzez portal społecznościowy WKontaktie. Formalności zostały zredukowane do minimum, by zachęcić entuzjastów bezzałogowców do zapisywania i udziału w dyskusji o problemach środowiska.

Zdjęcie: sdelanounas.ru

Według Federalnej Agencji Transportu Lotniczego, w Rosji zarejestrowanych jest około stu tysięcy bsl. Według założyciela klubu, Walerego Szczepakina, w lotach amatorskich bezzałogowców panuje jednak duża dowolność, co powoduje liczne niebezpieczeństwa. Ma być ona stopniowo eliminowana przez organ regulacyjny. Posłużą do tego cyfrowe platformy integracji bsl z kontrolowaną przestrzenią powietrzną, takie jak system Nieboswod, które już istnieją i dobrze funkcjonują.

Warto przypomnieć, że pierwszy klub lotniczy w Rosji powstał w St. Petersburgu w styczniu 1908. Od początku zajmował się popularyzacją lotnictwa. Teraz ta działalność została rozszerzona o bezzałogowce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.