Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jeszcze jeden pułk przezbrojony w Jarsy

Broń nuklearna, Strategia i polityka, Wojska specjalne, 17 grudnia 2023

W Bołogowskiej jednostce rakietowej RWSN (wojsk rakietowych specjalnego przeznaczenia) w obwodzie twerskim oficjalnie wszedł do uzbrojenia kolejny pułk uzbrojony w mobilne systemy strategicznych rakiet balistycznych Jars (Kolejny pułk uzbrojony w Jarsy, 2022-12-18). Wcześniej został przeszkolony jego personel. Szkolenie objęło wszystkich specjalistów, w tym operatorów systemów łączności, bezpieczeństwa i zasilania, a także mechaników i kierowców autonomicznych wyrzutni na podwoziach kołowych.

Mobilny strategiczny kompleks rakietowy Jars w czasie ćwiczeń / Zdjęcie: MO FR

Przeszkolenie podstawowego personelu obsługującego systemy rakietowe odbywało się początkowo w bazie jednostki. Później przeniesiono je do obwodu archangielskiego, na kosmodrom w rejonie miasta Mirnyj, gdzie znajduje się nowoczesny ośrodek szkoleniowy. Kierowcy-mechanicy byli z kolei szkoleni w ośrodku Joszkar-Olin.

Systemy Jars zastępują w RWSN starzejące się kompleksy mobilne Topol. Jarsy mają nie tylko znacznie lepsze parametry bojowe, ale są także bardziej mobilne (Załadunek Jarsa, 2021-01-04). Dowodzenie nimi jest prawie całkowicie ucyfrowione, a wsparcie w ochronie baz zapewniają bojowe systemy autonomiczne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.