Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Milion pasażerów w Jasionce

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 28 grudnia 2023

Dzisiaj, 28 grudnia 2023, przed południem, lotnisko Rzeszów-Jasionka odprawiło milionowego pasażera w bieżącym roku. Była nim pochodząca z Horyńca Zdroju Iwona Kurpiewska, która z mężem Robertem i synkiem Leosiem przyleciała rejsem Ryanair z Manchesteru.

/ Zdjęcie: Robert Neumann – port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Milionowa pasażerka została obsypana nagrodami od lotniska (zestaw walizek, pobyt w saloniku VIP) oraz jego partnerów, m.in. zestawami upominków od Baltona i Lagardere, które zapewniają pasażerom odpoczynek w strefach komercyjnych lotniska, voucherem od biura podróży Coral Travel na wczasy z Jasionki czy romantycznym weekendem w Bieszczadach w hotelu Skalny.

Do tej pory najlepszy dla podrzeszowskiego lotniska był 2019, gdy zostało odprawionych 772 tys. osób. Teraz wynik ten został pobity prawie o 30%. W szczycie sezonu letniego kończącego się roku Jasionka oferowała rekordową liczbę połączeń – można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Były w tym nowości, jak Rzym (Wizz Air), Mediolan (LOT) czy czartery do Podgoricy, Kefalonii i Marsa Alam.

Najwięcej pasażerów przewiozły w 2023 Ryanair i PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. Z kolei najbardziej obleganymi kierunkami były Warszawa, Londyn i Antalya (stolica kierunków czarterowych, Ryanair poleci z Rzeszowa do Alicante, 2023-12-06, Egzotyczna trasa z Jasionki, 2023-11-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.