Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dostawa ponad 100 Sierpów

Przemysł zbrojeniowy, Walka elektroniczna, Bezzałogowce, 22 stycznia 2024

Roselektronika wchodząca w skład Rostiechu dostarczyła w 2023 do użytkowników ponad 100 systemów zwalczania bsl rodziny Sierp. Sprzęt jest już z powodzeniem używany operacyjnie do ochrony infrastruktury przemysłu paliwowego i energetycznego i ochrony przedsiębiorstw kompleksu wojskowo-przemysłowego Federacji Rosyjskiej.

/ Ilustracja: Roselektronika

Ochrona przed bsl staje się integralną częścią systemu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej a rynek systemów zwalczania bsl gwałtownie rośnie. W 2023 dostarczyliśmy ponad 100 zestawów Sierp. Produkt w efektywny sposób rozwiązał problemy ochrony różnych obszarów przed bezzałogowcami. Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania innych dużych projektów związanych z montażem naszego sprzętu w zakładach przemysłowych i dużych centrach biznesowych – powiedział Siergiej Skorych, dyrektor generalny Instytutu Badawczego Vector, który odpowiada za rozwój Sierpa.

Systemy Sierp zwalczają bezzałogowce (w tym roje bsl) poprzez zakłócenia kanałów łączności i odbiorników układu nawigacji satelitarnej. Zasięg działania tych systemów to maksymalnie 5 km. System składa się z anten sektorowych, z których każda pokrywa 90° w azymucie. Rozwój systemu wciąż trwa. Najnowszą wersję Sierp-WS5D testowano pod koniec 2023 (System anty-bsl Sierp-WS5D po testach, 2023-12-28).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.