Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmierć na pokazach

Lotnictwo wojskowe, 26 marca 2010

W kolejnej katastrofie malezyjskiego Pilatusa PC-7 zginął pilot. Do katastrofy doszło w czasie pokazów nad lokalnym uniwersytetem.

Pilot, mjr Zulrihan Mahammed bin Jusoh wystartował do lotu pokazowego wczoraj o 10:03 z Sultan Abdul Halim Airport. Leciał samolotem szkolno-treningowym z napędem turbośmigłowym Pilatus PC-7 Mk II. Miał uświetnić uroczystości 23. spotkania absolwentów Universiti Utara Malaysia w Sintok w Kedah. Brało w nim udział około tysiąca studentów, wykładowców i ich bliskich.

W czasie indywidualnego pokazu akrobacji samolot zapalił się. Pilot skierował go nad zalesiony teren uniwersytetu. W tym czasie płomienie objęły kabinę. Pilot nie zdołał się katapultować i zginął. Jego ciało znaleziono 10 m od wraku, który palił się ok. 300 m od zabudowań uniwersytetu.

39-letni mjr Zulrihan Mahammed bin Jusoh służył w malezyjskim wojsku od 25 lutego 1991. Do RMAF College w Kepala Batas koło Alor Setar trafił 1 stycznia 2008 jako instruktor. Był żonaty, miał troje dzieci.

Rozbity samolot to Pilatus PC-7 Mk II. Pierwsze PC-7 trafiły do malezyjskich wojsk lotniczych w 1982. Obecnie posiadają one 30 PC-7 Mk I i 8 PC-7 Mk II.

We wrześniu 2009 w Langkawi International Airport w Kedah rozbił się inny PC-7. On również zapalił się w powietrzu. 2 członków załogi zginęło. Wczorajszy wypadek był już 15 w historii malezyjskich PC-7.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.