Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Black Hawka w Kolumbii

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 07 lutego 2024

Po południu czasu lokalnego 5 lutego 2024 misję transportową realizował należący do Ejercito Columbia śmigłowiec UH-60L Black Hawk. Wystartował z wiejskich obszarów gminy Carepa, położonej w podregionie Urabá, w departamencie Antioquia. Na jego pokładzie znajdowało się 7 żołnierzy.

Wrak śmigłowca UH-60L Black Hawk, który rozbił się w Kolumbii / Zdjęcie: X – Cali informa

Śmigłowiec leciał z zaopatrzeniem do bazy wojskowej Binational Cuti w Unguía (Chocó). Podczas podejścia do lądowania pilot utracił kontrolę nad maszyną. Spadła ona na zadrzewiony teren obok lądowiska.

Gdy na miejsce katastrofy dotarli ratownicy, znaleźli leżący na boku wrak kadłuba. Okazało się, że w katastrofie zginęły 4 osoby. Ofiary to mjr Karol García, st. kpr. Darío Bernal Toloza, por. Jhon Barbosa i st. sierż. Javier Reino. Wśród ofiar byli obaj piloci.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Władze Kolumbii zwróciły się do władz Panamy o pomoc w wyjaśnieniu tego, co się wydarzyło, bo do wypadku doszło w pobliżu granicy z tym państwem.

Rozbity śmigłowiec to Sikorsky UH-60L Black Hawk, zn. rej. EJC2188, nr ser. 730920. Należał do Ejercito Columbia (armii Kolumbii).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.