Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Poszukiwania szejka po wypadku szybowcowym

Lotnictwo cywilne, 29 marca 2010

W Maroko zginął jeden z najbogatszych i wpływowych ludzi świata - szejk Ahmed bin Zayed al Nahyan. Jego szybowiec rozbił się w czasie lotu krajoznawczego.

Do wypadku doszło w piątek, 26 marca, nad sztucznym jeziorem zamkniętym tamą Sidi Mohammed Ben Abdallah, znajdującym się w pobliżu miasta Skhirat nad Atlantykiem, ok. 35 km na południe od stolicy Maroka - Rabatu. Dwumiejscowy szybowiec, którym leciał szejk z Abu Zabi, rozbił się z nieznanych przyczyn. Jego hiszpańskiego pilota znaleziono w dobrym stanie wkrótce po wypadku.

Jezioro koło Skhirat to popularne miejsce wypoczynku. Znajduje się nad nim pałac królewski i tereny rekreacyjne. W poszukiwaniach szejka uczestniczą śmigłowce i jednostki nawodne. Do poszukiwań dołączyli miejscowi rybacy, choć pierwotnie teren poszukiwań był izolowany. Niedawno padające obfite deszcze podniosły poziom wody, utrudniając akcje poszukiwawczą. Jezioro ma do 60 m głębokości.

Szejk Ahmed bin Zayed al Nahyan zarządza największym na świecie niezależnym funduszem inwestycyjnym - Abu Dhabi Investment Authority, dysponującym kapitałem równym 627 mld USD. Brat szejka, szejk Khalifa Bin Zayed al-Nahayan zarządza Abu Zabi i jest prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kolejny z braci, Mansour jest znany jako właściciel Manchester City Football Club. 40-letni Ahmed bin Zayed al Nahyan znalazł się na 27 miejscu listy najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu Forbes.

Dwa lata temu, w czerwcu 2008 brat szejka, szejk Nasser zginął w wypadku śmigłowcowym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.