Iran zaprezentował starty dwóch rakiet balistycznych Dezful o zasięgu 1000 km z okrętu-bazy marynarki wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (KSRI) Shahid Mahdavi. Wystartowały one z kontenerów umieszczonych na pokładzie jednostki.
Nagranie potwierdziło, że Iran umieszcza swe rakiety balistyczne w standardowych kontenerach, co sprzyja ich maskowaniu. Takie kontenery mogą być rozmieszczane zarówno na lądzie, jak i na pokładach okrętów, a także jednostek cywilnych.
Dezful to rakieta balistyczna średniego zasięgu z silnikiem na paliwo stałe, ujawniona przez Iran w lutym 2019. Pokazano wówczas produkcję rakiet tego typu w wytwórni umieszczonej pod ziemią. Ma to zabezpieczać przed atakami ze strony USA i państw od nich zależnych.
W podstawowej wersji Dezful jest rakietą przenoszoną na lądowej platformie kołowej. Przewozi ona dwie rakiety tego typu. To koncepcja podobna do wyrzutni rosyjskich Iskanderów.
Dezful to ulepszona wersja rakiety Zolfaghar o zasięgu 700 km. Jej głowica ma masę 600-700 kg. W końcowej fazie lotu rozwija prędkość Ma7. Trafia w cel z dokładnością do 5 m.