Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

3. etap certyfikacji samolotu eVTOL Joby

Nowe technologie, Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 23 lutego 2024

Joby Aviation poinformowało, że zakończyło trzeci z pięciu etapów uzyskiwania certyfikatu typu FAA dla swego 4-miejscowego samolotu eVTOL (Pierwsze loty Joby z pilotami, 2023-10-04). FAA zaakceptowała wszystkie systemy konstrukcyjne, mechaniczne i elektryczne (Testy śmigieł samolotu eVTOL Joby Aviation, 2023-02-18). Agencja ocenił także zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, czynnikiem ludzkim i hałasem.

Joby Aviation przygotowuje się do uruchomienia produkcji 4-miejscowego samolotu eVTOL / Zdjęcie: Joby Aviation

Według Joby Aviation, zakończenie trzeciego etapu otwiera drogę do certyfikacji samolotu, który ma wejść do komercyjnej eksploatacji w 2025. Z ogłoszonych właśnie wyników za 2023 wynika, że amerykańskie przedsiębiorstwo dysponuje miliardem dolarów w gotówce, które wystarczą na inwestycje potrzebne do zakończenia certyfikacji i przygotowania produkcji seryjnej samolotu. Wkrótce Joby Aviation ma przedstawić szczegółowy harmonogram tych prac.

W 2023 Joby wydało 344 mln USD na działalność operacyjną i zakup aktywów trwałych. W 2024 przedsiębiorstwo planuje wydać od 440 do 470 mln USD na zakończenie certyfikacji i rozpoczęcie fazy produkcyjnej programu. Joby przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji komponentów w swoim nowym zakładzie w Dayton w stanie Ohio, a także rozpoczyna prace nad niskoseryjnym zakładem produkcyjnym w Marina w Kalifornii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.