Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pokaz produktów Works 11

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 lutego 2024

Spółki Works 11 i SZP Niewiadów zapraszają przedstawicieli Sił Zbrojnych RP, mediów i innych chętnych na prezentację produktów, która odbędzie się 7 marca 2024 o godz. 10:00. Pokaz dynamiczny uzbrojenia i środków bojowych będzie miał miejsce na poligonie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce.

Ultralekki moździerz ANTOS kal. 60,7 mm / Zdjęcie: Works 11

Podczas pokazu będzie można zobaczyć najnowszą, zmodyfikowaną wersję ultralekkiego moździerza ANTOS kal. 60,7 mm NATO. Moździerze produkowane przez czeskie VTÚVM są już używane przez Wojsko Polskie. Stanowią one cenny środek wsparcia dla wojsk aeromobilnych i wojsk specjalnych. Zaprezentowany zostanie także moździerz ANTOS LR tego samego kalibru, wyróżniający się zwiększoną donośnością i opracowaną dla niego amunicją bojową i treningową.

Na poligonie WITU pokazana zostanie także cała gama granatników. Wśród planowanych przedsięwzięć odbędzie się strzelanie z granatnika RPG-7 z zastosowaniem nowych typów amunicji. W akcji zaprezentowane zostaną też jednorazowe granatniki RPG-75M, RPG-75MP i RTG produkowane przez czeską Zeveta Ammunition.

W czasie prezentacji nie zbraknie także różnego rodzaju materiałów wybuchowych i kumulacyjnych. Wśród nich będzie można zobaczyć produkty fińskiego przedsiębiorstwa Forcit Defence, które zademonstruje m.in. nową generację środków stosowanych w zakresie Counter Mobility oraz Anti-Access/Area Denial (A2/AD).

Innym typem uzbrojenia pokazywanym w Zielonce będzie nietoksyczna amunicja antyrykoszetowa produkowana przez amerykańską ICC. Amunicja znajduje się już w uzbrojeniu Sił Zbrojnych RP i jest przeznaczona do działań operacyjnych w zamkniętych pomieszczeniach i w środowisku, gdzie może wystąpić rykoszetowanie.

Ze względów organizacyjnych w celu ułatwienia wejścia na teren WITU prosimy o przesłanie do 6 marca 2024 imiennego wykazu uczestników chętnych do wzięcia udziału w prezentacji. Odpowiedzi na ewentualne pytania oraz szczegółowych informacji odnośnie przedmiotowej prezentacji udzielą ze strony Works 11: w sprawach organizacyjnych – Dariusz Brosz, tel. 532-450-007, e-mail: dariusz.brosz@works11.com


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.