Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie wdrażają nowe mosty

Wojska lądowe, Logistyka, 28 lutego 2024

Indian Army (indyjskie wojska lądowe) wdrożyły do służby zestaw nowego, 46-m mostu modułowego. Został on opracowany przez Organizację Rozwoju Badań Obronnych (DRDO) i jest produkowany przez Larsen & Toubro. Zastąpi używane do tej pory stawiane manualnie średnie mosty dźwigarowe.

Indyjskie wojska lądowe mają odebrać łącznie 41 zestawów 46-m mostów modułowych zamówionych w lutym 2023 / Zdjęcie: Indian Army

W porównaniu do starszych mostów nowy system ma większą szerokość, może być stawiany szybciej, a proces rozkładania i składania mostu odbywa się mechanicznie. Każdy zestaw składa się z 7 pojazdów transportowych w układzie 8x8 i 2 pojazdów układających na podwoziu ciężarówki 10x10. Stosowanymi nosicielami są ciężarówki Tatra produkowane lokalnie przez BEML. Mosty według źródeł mają nośność klasy MLC-70.

Indie zakładają, że w ciągu kolejnych 4 lat wojsko otrzyma ogółem 41 zestawów mostów 46-m zamówionych w lutym 2023. Systemy tego typu mają ułatwić sprawne pokonywanie pojazdom kołowym i gąsienicowym różnych przeszkód, w tym kanałów i rowów (Indie odbierają nowe zestawy mostowe, 2020-12-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.