Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa samolotu ultralekkiego

Lotnictwo cywilne, 02 kwietnia 2010

Wczoraj w Karolinie Południowej rozbił się samolot amatorski Kolb Mark III Xtra. Jego 70-letni pilot zginął.

Do katastrofy doszło wczoraj krótko po 11:00 niedaleko Johns Island Executive Airport w Karolinie Południowej. Samolot leciał wzdłuż rzeki Stono. Wrak znaleziono na błotnistym terenie nad brzegiem rzeki. Według ekipy ratowniczej, jego wydobycie może potrwać dwa dni.

W katastrofie zginął 70-letni John A. Ratcliffe z Johns Island. Był członkiem Experimental Aircraft Association. Licencję pilota miał od 30 czerwca 2004.

Rozbity samolot to dwumiejscowy Kolb Mark III Xtra zbudowany z wykorzystaniem prefabrykowanych elementów przez Ratcliffe'a. Został dopuszczony do lotów 6 listopada 2009. Zestaw do budowy Kolb Mark III Xtra kosztuje 18700 USD.

W USA liczbę samolotów samodzielnie zbudowanych z zestawów pod nadzorem FAA szacuje się na 30 tysięcy. Od 2005 wydarzyło się 1220 wypadków z ich udziałem. W 430 zginęli lub zostali ranni piloci.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.