Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Specjalne motocykle Iż Kałasznikowa

Nowe technologie, Przemysł zbrojeniowy, Publikacje, 24 marca 2024

Koncern Kałasznikow zaprezentował pierwsze z nowej serii motocykli Iż – klasycznych i elektrycznych replik. Na zdjęciu promocyjnym można zobaczyć klasyczny Iż-72 – kopię motocykla z lat 1950., oraz nowy motocykl elektryczny Iż-49 w stylu retro. Koncern zapowiada też uruchomienie produkcji roweru elektrycznego klasy cafe racer oraz nowej modyfikacji produkowanego już seryjnie roweru elektrycznego Iż Pulsar.

Pierwsze z zaprezentowanych nowych motocykli Kałasznikowa: klasyczny Iż-72 – kopia motocykla z lat 1950., oraz nowy motocykl elektryczny Iż-49 w stylu retro / Ilustracja: Koncern Kałasznikow

Motocykle będą produkowane zarówno w wersjach cywilnych, jak i wojskowych. Chodzi m.in. o ciężki motocykl projektu Kortież. Skala produkcji będzie oczywiście zależna od zapotrzebowania.

Koncern Kałasznikow powstał w 2013 na bazie zjednoczenia badawczo-produkcyjnego Iżmasz. Iżmasz był wówczas właścicielem fabryki Iżmoto, która w latach 1929–2008 produkowała motocykle. Fabryka ta przestała działać z powodu braku popytu. Od 2018 Kałasznikow próbuje wznowić produkcję motocykli.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.