Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

W Świdniku powstanie baza LWL

Infrastruktura, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 25 marca 2024

Dzisiaj, 25 marca 2024, w porcie lotniczym w Lublinie wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał list intencyjny o współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej i Województwa Lubelskiego.

Nowa baza śmigłowców LWL zostanie zlokalizowana w pobliżu portu lotniczego i zakładów PZL-Świdnik / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Podpisaliśmy właśnie list intencyjny pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a miastem Lublin, województwem lubelskim i portem lotniczym w Lublinie w związku z inwestycją, jaką planują tu Siły Zbrojne Rzeczypospolitej – umiejscowienia stałej bazy lotnictwa śmigłowcowego Wojsk Lądowych tutaj w Świdniku, w porcie lotniczym Lublin, który będzie służył potrzebom Sił Zbrojnych RP – stwierdził szef resortu obrony.

Będą tutaj na stałe stacjonować śmigłowce Wojsk Lądowych, które modernizujemy. Dokonujemy też nowych zakupów. Będą się tutaj, w co głęboko wierzę, szkolić wojskowi piloci – dodał Kosiniak-Kamysz.

Stała baza śmigłowców Lotnictwa Wojsk Lądowych ma zajmować teren o powierzchni 100 ha, który zostanie zakupiony przez MON na mocy umowy zawartej z lokalnym samorządem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.