Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zderzenie w hangarze

Lotnictwo cywilne, 05 kwietnia 2010

Półciężarówka przebiła ścianę hangaru Hemet-Ryan Airport w południowej Kalifornii i zniszczyła dwa znajdujące się w nim samoloty. Straty szacuje się na 2 mln USD.

</span>Zdjęcie:  Hemet Fire Department

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 3 kwietnia ok. 2:30. Pick-up Ford F-150 zniszczył hydrant i zmienił tor jazdy, przebijając ścianę hangaru należącego do State Fish and Game Department. W środku uderzył w dwa samoloty służące do badań lory i fauny Kalifornii. Urzędnicy State Fish and Game Department nie potrafią stwierdzić, czy samoloty były ubezpieczone. Wstępne szacunki mówią o stratach równych blisko 2 mln USD.

Kierowca samochodu uciekł z miejsca zdarzenia. Policja zna jego nazwisko. Nie wiadomo jeszcze o jakie przestępstwo zostanie oskarżony. Nikt nie został ranny. Samoloty zostały całkowicie zniszczone.

Jeden ze zniszczonych samolotów to dwusilnikowy Partenavia P.68 Observer nr rej. N28FG, nr ser. 325-18-OB., wyprodukowany w 1984. Drugi to jednosilnikowa Cessna A185F nr rej. N25FG, nr ser. 18502425, wyprodukowany w 1974.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.