Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sojuz MS-25 połączył się z MSK

Astronautyka, 28 marca 2024

Załogowy statek kosmiczny Sojuz MS-25 połączył się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (MSK). Połączenie nastąpiło automatycznie. Statek zadokował do modułu Priczał rosyjskiego segmentu MSK. Operację nadzorował osobiście dyrektor generalny Roskosmosu Jurij Borysow.

Zdjęcie: NASA

Na pokładzie Sojuza MS-25, który połączył się ze stacją, znajdował się Rosjanin, Białorusinka i Amerykanka. Stanowią oni 21. wyprawę wizytującą. Roskosmos reprezentuje kosmonauta Oleg Nowickij, Republikę Białoruś Marina Wasiliewskaja, a NASA astronautka Tracy Dyson.

Oleg Nowickij i Marina Wasiliewskaja mają spędzić na orbicie 14 dni i powrócić na Ziemię 6 kwietnia statkiem kosmicznym Sojuz MS-24 wraz z astronautą NASA Loralem O'Hara. Tracy Dyson ma przebywać w kosmosie przez 184 dni i wylądować na Ziemi 23 września na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS-25 wraz z kosmonautami Olegiem Kononienko i Mikołajem Chubem.

Sojuz MS-25 wystartował do misji na pokładzie rakiety nośnej Sojuz-2.1a. Start nastąpił z Bajkonuru 23 marca 2024 o 12:36 UTC.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.