Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jubileuszowa edycja ERC

Astronautyka, Imprezy branżowe, 09 kwietnia 2024

Setki młodych inżynierów, przekraczając granice wyobraźni i własnych słabości, rozpoczęły rywalizację o szansę uczestnictwa w finałach 10. jubileuszowej edycji European Rover Challenge (ERC) – najtrudniejszych zawodach robotyki kosmicznej na świecie. W tym roku w imprezie udział weźmie 69 drużyn.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji ERC udział weźmie 69 drużyn / Zdjęcie: ERC

Głównym organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w dniach 6-8 września 2024, jest Europejska Fundacja Kosmiczna (ESA), a współorganizatorem i gospodarzem została Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W tym roku wśród zgłoszonych zespołów znajdują się drużyny z uznanych uniwersytetów m.in. z Australii, Japonii, Niemiec, Kostaryki, Kanady czy Francji. Zadebiutują zespoły z Serbii, Rumunii, Kazachstanu i Pakistanu.

Podczas ERC 2024 odbędą się nie tylko zawody robotyczne, ale również konferencja z udziałem czołowych ekspertów sektora kosmicznego, astronautów i naukowców. Podzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarach takich jak przyszłość ludzkich osad na Księżycu i Marsie, zrównoważony rozwój Ziemi czy komercjalizacja kosmosu.

Dla spragnionych wiedzy, przygotowane zostanie idealne miejsce dla pasjonatów kosmosu i technologii w każdym wieku – Strefa Inspiracji. Można tam dowiedzieć się więcej o kosmosie, astronomii, spotkać popularyzatorów nauki oraz zobaczyć z bliska kosmiczne technologie, które na co dzień znajdują się na orbicie.

W tym roku, z okazji 10-lecia projektu European Rover Challenge, zaplanowano specjalny program z udziałem gości specjalnych z Międzynarodowej Federacji Astronautycznej, Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i NASA.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji, ESA, Międzynarodowej Federacji Astronautycznej (IAF), Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Do grona partnerów dołączyli: Konsulat Generalny USA w Krakowie, Mars Society Polska, Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego (PSPA), MathWorks, JoinThe.Space, Pokojowy Patrol i Centrum Business in Małopolska. Projekt finansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki II (Polska i Szwajcaria najlepsze na Marsie! , 2023-09-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.